Sık Sorulan Sorular

Satın alma mı, kiralama mı?

Satın almaya karar verdiğiniz de ürün bedelini ödeyerek çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kiralama yöntemini seçerseniz ödemelerinizin bir sonu yoktur, 24 aylık kullanım ve ödeme taahhütü ile cayma halinde yüksek cezalarla karşı karşıya kalacağınız sözleşme imzalamak durumunda kalırsınız.


Sistemi ne kadar süre kullanabilirim, adres değiştirirsem sistemi taşıyabilir miyim?
Desi Alarm Sistemi'nin kullanım ömrü ortalama 10 senedir. Taşınma durumunuzda Desi montaj ekibi sistemi söker ve talep etitğiniz yere kurulumunu gerçekleştirir. 


Ürün garantisi neleri kapsar ve ne kadar süreyle geçerli?
Desi Alarm Sistemler fabrika hatalarına karşı 2 sene garantilidir. Bu süre içerisinde, kullanıcı hatası harici durumlarda sınırsız servis ve parça garantisi vardır. Desi Alarm Sistemleri ISO 9001 kalite belgesine sahiptir. 


 

Alarm sisteminin çalışma prensibi nedir?
Ev ya da iş yeri sahibi tarafından alarm sistemi kurulduktan sonra, güvenli alana izinsiz giriş gerçekleştiğinde manyetik kontak ve dedektörler bu hareketi algılayarak alarm paneline ikaz sinyali gönderirler. Alarm sistemi aynı zamanda harici siren vasıtasıyla 110 db’lik ses çıkartarak içeriye izinsiz girmeye çalışan kişinin varlığını etrafa duyurur. 
 


Alarm takip hizmeti istemiyorum, ofis dışında isem alarm çaldığından haberim olur mu?
Evet. Sisteme ilki size ait olan 6 telefon numarası kaydedilir. Otomatik santral tarafından kaydedilen ilk numara aranır ve alarm bilgisi verilir. Aranan numaraya ulaşılamaz ise diğer numaraya geçer. 


Çelik kapı, demir parmaklık ve sigortam var, neden alarm sistemi taktırayım?
Günümüzde çelik kapılar hırsızlar için caydırıcı bir özellik olmaktan çıkmış, demir parmaklıklar ise yangın, deprem gibi acil durumlarda çıkışı engelleyerek can kaybına sebep oldukları için önerilmemektedirler. Sigorta ise, sadece sizin mal güvenliğinizi sağlayarak, çalınma işlemi olduktan sonra zararı karşılamaktadır. Hırsızlık olaylarında can güvenliğiniz tehdit altındadır ve alarm sistemi ile hırsızlık olayı olmadan müdahale edilebilir. Böylece hem can hem mal güvenliğiniz korunmuş olur.


Sigortam var, neden alarm sistemi taktırayım?
Sigorta sizlerin sadece malını herhangi bir olay sonrasında tazmin edebilecek bir yapıdır. Oysa ki hırsızlık olaylarında can güvenliğiniz tehdit altındadır ve alarm sistemi ile hırsızlık olayı olmadan müdahale edilebilir. Böylece hem can hem mal güvenliğiniz korunmuş olur.


Elektrik kesintisi olduğunda alarm sistemi çalışmaya devam eder mi?
Alarm sistemleri elektrik kesilmesi ya da kötü niyetli kişiler tarafından elektrik sistemine müdahale edilmesi durumlarında alarm paneli üzerinde bulunan akü ile uzun süre çalışmaya devam eder. Yine de elektrik gelmez ise akü son gücüyle alarmı devreye alır. 


Evdeyken de alarm sistemini kurabilir miyim?
Alarm sistemleri birkaç şekilde aktif hale getirilebilir. Bu yollardan bir tanesi de ev içindeyken kurulumdur. Ev içinde rahat hareket edebilmeniz adına pencere ve kapılardaki algılayıcılar aktif iken hareket algılayan ürünler devre dışı bırakılır.


Evimde evcil hayvan var, yine de sisteminizi kullanabilir miyim?
Elbette kullanabilirsiniz. Evcil hayvanlar için tasarlanmış özel hareket dedektörlerimiz ile 40 kg'ye kadar evcil hayvanlarınıza hareket serbestliği tanıyoruz.