Adresli Sistem


VELOX 4400, loop kartları ile 1'den 4 loopa kadar slotlara sahiptir.

Panelde her loop için 240 cihazla işlev yapabilir. Loop hattı iki damarlı bakır kablo ile 2 km. ye kadar genisletilebilir. Paneller arası iletişimde 200’e kadar yangın alarmı kontrol panelleri network edilebilir. Ağ mesafesi 20 km.ye kadar genişletilebilir. 

VELOX 4000 Serisi, mimik paneli veya duman yönetim kontrolü olusturmak için standart veya özel yapım kontroller ve LED göstergelerle sunulabilir.

EN54-2 ve EN54-4 standartlarına göre sertifikalıdır.OPTİK DUMAN DEDEKTÖRÜ

VELOX LV Serisi dedektörler, en erken yangın uyarısı vermek için korunan alandaki havayı sürekli olarak dener ve yüksek düzeyde yanlış alarm reddi sağlar. İzlemeyi gerçekleştiren kontrol paneli tarafından çalıştırılan VELOX dijital iletişim protokolü, hızlı ve güvenli yanıtlar sağlayan kapsamlı özelliklerle birlikte yüksek oranda bilgi değişimi sağlar.

Duman, ısı ve kombine dedektörlerinde toplamda 9 farklı seviye seçenekleri mevcuttur.


KOMBINE (DUMAN+ISI) DEDEKTÖRÜ

Duman dedektölerinde gece/gündüz ve duman hassasiyet ayarı gibi 4 farklı seviye seçenekleri mevcuttur. Isı dedektörlerinde sıcaklık degerleri ayarlama seçenekleri mevcuttur. Tek bir dedektör aksamında optik ve ısı algılamanın bir araya gelmesi hem maliyetten tasarruf saglar, hem yavas iç yanmaların hem de yüksek enerjili alevlerin fark edilmesini saglar. Kombine dedektörlerinde istenirse ısı veya duman algılama özelligi devre dısı bırakılabilir.


KANAL TİPİ DEDEKTÖRÜ

40950 serisi Kanal tipi duman dedektörleri, ısıtma ve havalandırma kanallarındaki hava hareketlerini muhafaza içindeki duman dedektörü vasıtası ile hava ölçüm borusuyla örnekleyip ölçer. Kanallardaki hava ölçüm/örnekleme tüpü/ (ölçüm) borusu ile örneklendirilebilir, bu, dedektör muhafazasından kanala dogru genisler. Alüminyum ölçüm/örnekleme tüpünün uzunlugu kanalın çapına göre kısaltılabilir. Tozlu ortamlarda çalısmak için dedektör ile birlikte takılabilir. Hassas 40950-BR, 40950 muhafazasının çapı 100 mm. kadar küçük olabilen dikdörtgen seklinde ve dairesel kanallarda montajına imkan verir.


ISI DEDEKTÖRÜ

V100 Duman , V200 Kombine ve V350 Isı dedektör serisi dahili kısa devre izolatörleri ve 360 derece görüs için çift renkli (kırmızı/yesil) LED ile sunulur. Tek bir loopta 240 kadar sayıda cihaz baglanabilir. Loop uzunlugu kablo seçimine göre 2 km.ye kadar çıkabilir.

Cihazlar aynı yangın algılama loopundan güç alarak çalıstırılır. Yangın alarm kontrol panelini, sirenleri, asörleri, butonları vs. birbirine baglar. Bu nedenle harici güç kaynagı gerekli degildir.
YANGIN İHBAR BUTONU - HARİCİ

Harici butonlar nemli ve ıslak bölgelerde kullanılabilir. Akıllı analog adresli butonun ön yüzündeki seffaf plastik cama basmak suretiyle aktif hale getirilebilen bir acil durum alarm cihazıdır. Acil durum butonu aktif hale gelince, beraberinde verilen anahtar ile resetlenebilir. Çift renkli (kırmızı/yesil) LED butonun çalısma durumunu bildirir.


YANGIN İHBAR BUTONU

Tek bir loopta 240a kadar buton baglanabilir, yük hesaplamaları ve uygun kablo kullanımına göre 2 km.ye kadar genisletilebilir. Bu cihazlar aynı yangın algılama lopundan çalıstırılır ve bu da yangın alarm kontrol paneli, dedektörleri, asörleri, butonları gibi sistem cihazlarına baglantısını saglar.
FLAŞÖRLÜ SİREN

Çesitli tonlar ve ayarlanabilir ses çıkıslarıyla VELOX sirenleri pek çok farklı ortamda kullanılabilir. Farklı ton seçenekleri alarm ve tahliye sinyallerine göre ayarlanabilir.


ADRESLİ SİREN - HARİCİ

 BS Yangın tonu, DIN tonu ve Hollanda yangın tonu gibi uygulamalar için tonlar yangın alarmı kontrol panelinden seçilebilir ve degisik zamanlamalarla farklı durumlar için programlanabilir.


FLAŞÖRLÜ SİREN - HARİCİ

Cihazların arka bölümündeki ses ayar butonu ile farklı sartlar ve uygulamalara göre ses tonlarının yüksekliginin ayarlanmasına imkân verir. Bu cihazlar aynı yangın algılama lopundan çalıstırılır ve bu da yangın alarm kontrol paneli, dedektörleri, asörleri, butonları gibi sistem cihazlarına baglantısını saglar. 


FLAŞÖRLÜ SİREN

Bu cihazlar aynı yangın algılama lopundan çalıstırılır ve bu da yangın alarm kontrol paneli, dedektörleri, asörleri, butonları gibi sistem cihazlarına baglantısını saglar. Bu nedenle harici güç kaynagı gerekli degildir.